V sobotu 23. června se v naší tělocvičně na Proseku konal pátý ročník tradičního Turnaje rodičů a dětí. Krásný letní den přinesl rekordní účast, soupeřilo nakonec 27 rodinných týmů ve dvou kategoriích. Ve čtyř či pětičlenných skupinách se utkávaly páry složené z hráčů a jejich maminek, tatínků, bratrů, sester a dalších rodinných příslušníků. Jako vždy to znamenalo jak líté boje plné nečekaných úderů a zákroků, které na badmintonových kurtech často nevídáme – a zároveň i zábavu a pohodovou atmosféru s pořádnou mírou vzájemného nahrávání, aby vyniklo, co všechno se především děti za celý rok naučily.

Těsně předtím, než se turnaj přehoupl do své druhé fáze, pavouků o konečné umístění, připravili trenéři a hráčky SK Prosek Praha všem účastníkům krátký exhibiční mix, v němž si Tomášové Krajča a Parkán rozebrali republikové medailistky z letošního roku Míšu Zelinkovou a Bertu Ausbergerovou. Ve finálových bojích si nakonec nejlépe vedli Honzové Vorlíkovi, kteří předčili druhé Pitrovy a třetí Ausbergerovy a Zelinkovy. Mezi mladšími si nejlépe vedli Jindra a Tomáš Paterovi, druzí skončili Dan a Libor Zelinkovi a třetí znovu Jindra Patera s Lucinkou a Vojta a Jitka Skřivanovi.

Celý program uzavřelo posezení na zahrádce restaurace Třetí poločas spojené s grilováním a přestože jeho závěr byl poněkud „výbušný“, věřím, že den strávený s badmintonem v našem proseckém kolektivu všechny bavil a užili si ho.

Na rozklik přehled výsledků a výběr fotografií:

Kategorie pokročilí:

1. místo: Vorlíkovi

2. místo: Pitrovi

3. místo: Ausbergerovi

3. místo: Zelinkovi I

5. místo: Palánovi

5. místo: Kubišovi

7. místo: Drahorádovi

7. místo: Petřekovi

Kategorie začátečníci:

1. místo: Paterovi I

2. místo: Zelinkovi II

3. místo: Paterovi II

3. místo: Skřivanovi I

5. místo: Houškovi

5. místo: Danišovi

5. místo: Podivínovi

5. místo: Dlouzí

9. místo: Mockovi

9. místo: Pešťákovi I

9. místo: Skřivanovi II

9. místo: Hercingerovi

13. místo: Tvrdíkovi

13. místo: Haklovi

13. místo: Vaňkovi

13. místo: Jirešovi

17. místo: Pešťákovi II

17. místo: Pávovi

17. místo: Šulcovi