3fb76a61-2b3d-45ce-afeb-0d6e1adcdd9aVe dnech 2.-4. září se ve slovinské Mirně konal turnaj evropského okruhu U17. Zúčastnila se též skupina proseckých hráčů, Amélie Maixnerová jako součást reprezentačního výjezdu a dále Štěpánka Nýdrlová, Kryštof Coufal, Filip Titěra a Petr Bříza s trenérem Tomášem Krajčou. Velký úspěch nám přinesl mix, ve kterém se Filip s Ami dostali až do semifinále a uhráli tak svou premiérovou medaili na circuitovém turnaji.

Výsledky: tournamentsoftware

Oproti některým turnajům v květnu a červnu přece jen méně obsazený turnaj ve Slovinsku byl velkou příležitostí získat body do evropského žebříčku pro naše hráče, kteří jsou ještě věkem U15 a bojují tak obvykle proti starším soupeřům. V malém městě Mirna s hezky připravenou tělocvičnou (avšak zdaleka ne ideální viditelností) to znamenalo také spoustu českých vzájemných soubojů.

Hned první den došlo na jeden pikantní. Petr se Štěpánkou po suverénním výkonu v prvním kole narazili v tom druhém na Filipa s Ami. Mladší dvojice se nezalekla, vyhrála set a měla na starší spoluhráče dokonce dva mečboly. Nakonec se ale k těsné výhře prosadili Filip a Ami. Pátek dále přinesl Kryštofovu výhru nad chorvatským borcem Mavričkem a Petrovu jasnou prohru s německým hráčem Felixem Ma. Na závěr dne potěšili Petr s Lukášem Patzákem, když deblovější hrou překonali dvojici s hooodně vysokým německým hráčem.

Sobota byla hlavním a nejdelším hracím dnem, kdy došlo k soubojům o medaile. Kryštof si bohužel po skvělém prvním setu neporadil jednak se slovinským soupeřem Kotnikem, jednak s bolavou rukou, kterou bylo nutné ledovat. O velké a příjemné překvapení se postarali Filip s Ami, kteří zvládli náročný souboj s dalšími protihráči z Česka, a dokonce z Prahy – Adamem Srncem a Adélkou Turoňovou. Tím si zajistili postup do semifinále a jistou bronzovou medaili.

Dál pokračovaly singly. Filip po vyrovnaném průběhu podlehl Vojtovi Strejčkovi. Štěpánka v českém souboji porazila ve dvou setech Turoňovou. A protože se z turnaje odhlásila nasazená jednička, byla to důležitá výhra – dávala naději projít až do čtvrtfinále. Taktéž Ami měla ve svém prvním kole českou soupeřku, s Luckou Tománkovou neměla problém ve dvou setech.

Na super výsledek dosáhla Štěpánka, když mezi 16 nejlepšími porazila na tři sety italskou hráčku Galimberti. Byl to hlavně souboj s tím uhrát dostatek bodů na horší straně kurtu, ale zároveň zkušenost, co se s tím dá dělat. Hlavně že to dobře dopadlo 🙂 Oproti tomu Ami podlehla maďarské hráčce Petře Hart ve dvou setech.

Relativně krátké bylo naše účinkování v deblech. Petr s Lukášem už nestačili na domácí pár Koščak-Jelenc, Kryštof s Filipem podlehli po třech vyrovnaných setech Strejčkovi a Klímovi, Ami s Erikou nestačily na Doroszmai a Karalyos (ale hrály dobře a na tři sety). Jediný úspěch zaznamenala Štěpánka spolu s Eliškou Mikešovou, když porazily italský pár Galimberti-Hell.

Dál už nás čekaly jen porážky. Štěpánka i přes solidní výkon prohrála s reprezentační spoluhráčkou Kájou Kalkušovou a obsadila tedy 5. místo. Stejně tak v deblu s Eliškou už neměly šanci proti silným soupeřkám Hart-Szabo z Maďarska. A na závěr dne v semifinále mixu Filip s Ami i přes vylepšující se výkon podlehli dvojici Schmid-Wronna z Německa.

Turnaj ve Slovinsku byl fajn zážitkem, i přes některé zdravotní problémy a horší halu. Potěšili jsme se úspěchy a vyhranými zápasy. Ocenili pokrok přes léto. Ale zároveň musíme vnímat i konkurenci a fakt, že úroveň, na kterou se potřebujeme dostat pro ME U15 a pro další velké badmintonové akce a turnajové vrcholy v kariéře hráčů, je ještě mnohem vyšší.