WhatsApp Image 2022-08-13 at 22.36.58Druhý týden v srpnu, po velkém klubovém soustředění v Kralupech nad Vltavou, proběhl druhý ročník badmintonového soustředění v Olomouci. Pod trenérském vedením Václava Palána, Romana Svobody a Jana Somerlíka se ho letos zúčastnilo celkem 14 našich hráčů: Jiří Zlatník, Tomáš Orlík, Gabriela Kuptíková, Karolína Nachtmanová, Natálie Stará, Veronika Tvrdíková, Vanda Sedláčková, Josef Rákosník, Václav Podivín, Václav Obhlídal, Michaela Zelinková, Jan Šnaiberk, Marek Schumpeter a Ivana Treperová. Tentokrát jsme přivítali i 3 hráče z dalších klubů: Vojtěcha Poříze z Jihlavy, Adama Burgeta z Pardubic a Radku Šilhavou z Hamru Praha.

Náš tréninkový den začínal již brzy ráno v 8 hodin, kdy jsme začínali dvouhodinou technickou částí na kurtě, poté jsme se přesunuli do posilovny či bazénu a odpoledne jsme strávili opět dvouhodinovým tréninkem na kurtě, kde jsme se věnovali herním kombinacím s jedním míčem.

Tématem letošního kempu byla smeč z místa, s přeskokem, nebo s výskokem. Hlavním cílem bylo využít váhu a rotaci těla společně se správným pohybem paže a předloktí tak, aby hráči předešli zranění ramene, zefektivnili svou energii do úderu a dobře zvolili typ útočného úderu podle různé křivky výhozu a své pozice na kurtě. Kromě smeče přišel na řadu i zadržený drop a klír, jakožto variace ke smeči.

Z posilovny či cvičebního sálu si hráči odnesli spoustu nových cviků a znalostí od zkušeného kondičního trenéra Romana Svobody. Na programu byla technika základních cviků v posilovně, možnosti a smysl užití masážních válců a míčků, práce s expanderem jako užitečnou kompenzační pomůckou a nakonec trénink DNS (dynamická neuromuskulární stabilizace od prof. Pavla Koláře).

K mnoha tréninkům patří také náš jumping v čele se Sárou Královou, které moc děkuji za zpestření týdne.

Sedmidenní intenzivní program zvládli všichni velmi dobře a ke všem tréninkům přistupovali aktivně a zodpovědně. Děkuji všem hráčům za důvěru a doufám, že si každý odnesl nové dovednosti a znalosti. Těší mě, že pozvánku na kemp přijali hráči i z jiných oddílů, a osvěžili tak náš kolektiv. Poděkování patří samozřejmě trenérům Romanovi a Honzovi za jejich skvělou práci, která velkou mírou přispěla na kvalitě tréninků. Děkuji našemu klubu za materiální podporu, Badminton Akademii Olomouc za tréninkové zázemí a také Fitku ve sportcentru Best.