benatky_u11V sobotu 3. ledna otevřel badmintonový kalendářní rok 2015 turnaj přípravek v Benátkách nad Jizerou, kterého se v kategoriích U9 a U11 zúčastnila také řada proseckých badmintonistů. O jejich účasti referovala Monika Tvrdíková:

„V Benátkách se sešly tyto děti a skončily následovně:

U9 – Matous Hlobil – skončil na 4.miste

U11 kluci: Pepa Rákosník, Martin Vopava, Tomáš Orlík, Péťa Krejčí

Jako jediný ze skupiny postoupil Tomáš, vypadl ale hned v osmifinále

U11 DÍVKY byla pro prosecké nejúspěšnější kategorie

U11 holky: Veronika Tvrdíková, Kája Nachtmannová, Natálka Pávová, Janička Flusserová, Kája Hejduková

Kája N a Kája H byly spolu ve skupině, Kája N. postoupila ze skupiny na druhem miste, vypadla v osmifinále s budoucí druhou Kozempelovou z Mostu. První set nic moc, ve druhém ale bojovala a uhrála myslím 8 bodů.

Natálka měla skupinu o pěti holkách – bohužel nepostoupila, ve skupině skončila třetí. Ale hrála skvěle, měla formu a zapojovala i nožky.

Janička a Verča byly v jedné skupině spolu s budoucí vítezkou Kohoutovou z Mostu. Ze skupiny postoupila na druhém místě Verča, Janička byla třetí.

Verča v osmifinále narazila na Tyrmerovou z Nového Knínu. První set tragédie- Verča uhrála 6 bodů a byla v rozkladu. Zasáhl ale kouč Martin Nachtmann a do druhého setu nastoupila uplně jiná Verča – konečně začala používat naučené údery a soupeřku roznesla na kopytech – nechala jí myslím 12 bodů. Sekaný drop hnedka pěkně za síť, občas i s prasátkem byl zničující:-) Třetí set byl nejvyrovnanější, skončil vítezstvím Verči.

V semifinále hrála s Kozempelovou z Mostu – holky hrály výborný vyrovnaný duel. V prvním setu měla Verča na raketě asi 6 setbolů, bohužel neproměnila ani jeden a set prohrála 23:25. V druhém setu se snažila, ale soupeřka ji přehrála – takže šla do hry o bronz. Tady nastoupila proti Novákové z K.Varů a nedala jí šanci – na dva sety a soupeřka uhrála myslím vždy do deseti bodů. “

Ke stažení: kompletní výsledky turnaje