V sobotu 14. ledna jsme v BB Areně pořádali třetí kolo základní části západní skupiny 1. ligy. Náš tým dospělých SK Prosek Praha A si vedl skvěle a díky dvěma výhrám a příznivému bodovému zisku se posunul na konečné druhé místo a postoupí tak do play-off o celkové vítězství a možnost účastnit se extraligové baráže.

Výsledky: online

Náš tým byl tentokrát v kompletním složení, kapitán Václav Palán a hráči Zuzanna Jankowská, Michaela Zelinková, Ivana Treperová, Jaroslav Chlubna, Jan Vorlík, Lukáš Klačanský, Adam Šulc a Václav Podivín.

Velký dík za možnost uspořádání kola patří BB Areně a ochotným pomocníkům; v čele s vrchní rozhodčí Anežkou a všemi, kteří pomohli s pískáním zápasů.

V úvodním pražském derby jsme se utkali s týmem Astry ZM. Soupeři dva body uhrál Jan Fiala, který na dvojce porazil Honzu a v deblu s Markem Čepelou naši dvojici Honza-Venca. Ačkoliv i pánskou jedničku Jardy proti Čepelovi a mix jsme hráli na tři sety, další zápasy už dopadly lépe pro nás a mohli jsme se radovat z výhry 6:2.

Druhé utkání bylo ještě o něco jednoznačnější. Křemže měla oslabenou sestavu bez druhé dívky a také bez velké opory Petra Berana, takže její hráči kladli odpor jen v dílčích setech. Na tři musel opět bojovat Jarda proti Paterovi a také Vašek s Míšou v mixu proti dvojici Kukač-Krejčí.

V tabulce první ligy je na prvním místě doposud suverénní Radotín, na druhém pak naše áčko, třetí místo drží SK Hamr a čtvrté si vybojoval Slovan Vesec. Doufejme, že se náš A-tým v kvalifikaci sejde v plné sestavě a určitě zabojuje o konečné vítězství.