Naše prvoligové družstvo SK Prosek Praha dokázalo vyhrát západní skupinu a získalo tak možnost startovat v baráži o extraligu. Ta je pro nás dlouhodobou motivací a cílem pro hráče, kteří na sobě pracují a sbírají úspěchy též v individuálních turnajích.

Letos dostal šanci o extraligu zabojovat tým pod vedením kapitána Vaška Palána a s hráči Zuzannou Jankowskou, Michaelou Zelinkovou, Ivanou Treperovou a kluky Jaroslavem Chlubnou, Lukášem Klačanským, Janem Vorlíkem, Václavem Podivínem a Adamem Šulcem.

Soupeři v baráži jsou vždy poslední tým extraligy (SKB Český Krumlov) a vítěz východní skupiny (Sokol Dobruška).

V prvním utkání jsme vyzvali domácí tým Krumlova. Hrálo se na tři vítězné sety do 11 bodů dle extraligových pravidel a s utkáním na 7 jednotlivých zápasů. Na naši stranu přispěli bodově Jarda, který porazil v pěti setech Maňáskam Venca s Honzou v druhém deblu proti Maňáskovi s Jakešem a také ženský debl Míša-Zuzka výhrou nad Hořínkovou a Černou 11:9 v páté sadě. Naopak Lukáš v singlu nestačil Janáčkovi, Adam s Vaškem podlehli páru Janáček-Švejda a ztratili jsme i mix Vašek-Míša proti Švejdovi a Hořínkové. Rozhodnutí měla přinést dámská dvouhra, kde byla mírnou favoritkou naše Zuzka. Ale domácí prostředí udělalo své a nakonec se poměrem 12:10 v pátém setu radovala z bodu Lucie Černá – celkově tedy 4:3 pro Český Krumlov.

Po velkém boji a emočním vypětí bylo těžké nastupovat proti soupeřům z Dobrušky s vědomím, že je možná extraliga už ztracená. Podepsalo se to na výkonech všech, a tak jsme s Dobruškou prohráli 1:5, čestný bod získali Adam s Ivčou v mixu.

Núspěšná baráž nás velmi mrzela, ale na druhou stranu byl výjezd do Českého Krumlova odměnou za vydařenou sezonu, nezapomenutelným zážitkem pro celý tým, který se tak podařilo ještě více stmelit a ve výsledku povzbudit v úsilí udělat příští rok ještě více pro to, aby se na Proseku zase jednou hrála extraliga.