Jako vítězové 2. regionální ligy Prahy a Středočeského kraje se mohli hráči dospělého týmu SK Prosek Praha B zúčastnit baráže o 1. ligu – západ. A letos se podařilo, v co jsme doufali už několik předchozích let – vyhrát také baráž a zajistit si tak postup do 1. ligy!

Tým SK Prosek Praha B pro baráž tvořili Amélie Maixnerová, Vanda Sedláčková, Berta Ausbergerová, Jitka Benešová, Šárka Vlášková, kapitán Miloslav Beznoska, Tomáš Krajča, Jiří Nývlt, Filip Stádník, Marek Schumpeter a Renat Yefimov.

Soupeři proseckých byly týmy Sokol Křemže (poslední tým uplynulého ročníku 1. ligy) a dále vítězové přeborů západních Čech (Jiskra Nejdek) a severních (Baník Most).

V úvodním utkání jsme si poradili s Nejdkem poměrem 7:1, když pouze Tomáš v koncovce třetí sady podlehl Šilhanovi. Ostatní vyhrávali ve dvou setech, a protože souběžně Křemže porazila Baník Most „pouze“ 6:2, získali jsme hned na začátku drobný bodový náskok.

Ve druhém duelu jsme vyzvali právě Křemži. Utkání skončilo smírně, když za hosty bodovali v singlech Kukač a Patera, v deblu pak Beran-Patera a mix Beran-Valentová. Z prohraných zápasů byla škoda Renatova výsledku na prvním singlu 19:21 ve třetí sadě… Čtyři zápasy jsme naopak získali na svou stranu, když singly vyhráli Tomáš na trojce, Vanda nad Matouškovou a získali jsme i debl Ami s Bertou a Kolouška s Markem na dvojce. Při remíze tak bylo jasné, že při předpokládaných výhrách v posledním kole může rozhodovat skóre – prosecké družstvo bylo extra motivované nepustit dalšímu soupeři ani bod.

A to se také podařilo, když Baník Most odešel poražen poměrem 8:0. Křemže sice také vyhrála nad Nejdkem, ale jen 6:2 a nic tak nemohlo zastavit naši radost – SK Prosek Praha B zvítězil v baráži o 1. ligu.

Na konečné potvrzení účasti v první lize jsme sice hodně dlouho čekali, ale nyní už je jasné, že náš klub bude mít v příštím ročníku 1. ligy hned dvě družstva, což dá našim hráčům příležitost ukázat se v kvalitnější soutěži a určitě bude velkou motivací pro další trénink a zlepšování se.

Gratulujeme všem zúčastněným a za pomoc děkujeme též vrchní rozhodčí barážového klání Anežce.