V týdnu 17.-21. července uspořádal náš oddíl soustředění s mezinárodní účastí. Jako hlavní trenér ho vedl Nishant Kautheckar (Indie), trenér BWF Level 3 se zkušenostmi z mnoha zemí, naposledy Norska a Švédska. Kombinaci asijského a skandinávského přístupu doplnili trenéři z „domácích“ zdrojů Tomáš Krajča a Miloš Čuntala.

Týdenního kempu se zúčastnila šestnáctka hráčů, kteří absolvovali dva dny singlové, dva dny deblové přípravy a na závěr kempu došlo na individuální přání a témata a také regeneraci v bazénu. Pro účely soustředění nám posloužila BB Arena Letňany, které děkujeme za vstřícnost a příjemné prostředí.

„Hráči ocenili jak nové vědomosti, tak i povzbuzení, že mají na to, aby konkurovali těm nejlepším, když se budou soustředit, dobře pracovat, vzájemně si pomáhat a pracovat na svém růstu. Dva dny se zaměřily na dvouhru, změnu tempa pohybu a kvalitní obranu. Další dva dny se pak věnovaly dovednostem pro párové disciplíny – kontrole v drajvech, práci na síti a též různým druhům obrany. Došlo i na cvičení zaměřená na spolupráci a vzájemnou pomoc hráčů. Nedílnou součástí kempu byly též videorozbory a taktická příprava. V pátek soustředění zakončil trénink zaměřený na individuální témata a příjemný relax v bazénu Lagoon.

Nishantovi patří dík za čas a úsilí, které věnoval rozvoji našich hráčů – věříme, že v dalším průběhu letní přípravy i sezony 2023 nabyté dovednosti více než zúročí. A protože se nám spolupracovalo skvěle, dveře k budoucí spolupráci jsou otevřené 😉“

Kemp bylo možné uskutečnit i díky fungující spolupráci se SCM Praha a TJ Astra, Nishant tak v ČR strávil dva týdny naplněné smysluplnou prací s talentovanými hráči Prahy a těchto dvou oddílů. Také v budoucnu se budeme snažit nabídnout mezinárodní zkušenost a nové poznatky našim hráčům i trenérům.