kondickoVe dnech 1.-6. července se konalo kondiční soustředění – na tradičním místě, v rodišti Karla Havlíčka Borovského. Jako základna nám opět posloužila chaloupka rodiny Krajčovy a jako dějiště přilehlá hřiště, kostel, lesní okruhy a také zahrada a interiér chalupy.

Pětidenní program složený z rozcviček, atletických tréninků zaměřených především na rychlost a rychlostní vytrvalost, posilovacích fází a kompenzačních a mobilizačních cvičení, absolvovalo devět hráčů: Natálie Stará, Karolína Nachtmanová, Ivana Treperová, Václav Obhlídal, Jan Šnaiberk, Tomáš Orlík, Petr Krejčí, Jiří Zlatník a Petr Pihera. Během týdne nás také navštívil Filip Stádník se syny Damiánem a Dominikem, o program, ale i nasycení a pohodu účastníků se starali Katka a Tomáš Krajčovi.

Prohlédněte si: fotografie ze soustředění

Letošní ročník kondička se neobešel bez komplikací. Mezi ně patřilo množství zranění – počínaje trenérem, který celý týden kulhal okolo hřiště a cvičení vysvětloval jen verbálně. Větší či menší zdravotní problémy ale měli i Jirka (a to hned několikrát), Naty, Tomáš i Kačka. Každý trénink, kdy se nikdo nezranil a nic si nezpůsobil, tak byl ke konci týdne vítězstvím.

Na začátku nás také trochu zlobilo deštivé počasí, to se ale během týdne zlepšilo. A výrazné zlepšení ve výkonech bylo vidět i na řadě účastníků. I díky atletickým tréninkům v průběhu roku bylo možné vidět lepší běžeckou techniku, která se navíc odrazila i na časech. Zejména na tradičně neoblíbeném okruhu u tvrzi Železné Horky se doslova „trhaly rekordy“ – Vašek byl prvním v historii, kdo se při rozděleném běhu s odpočinkem uprostřed dostal pod 8 minut, a i další časy byly více než dobré, někdy o desítky vteřin lepší než loni.

Během týdne se hráči testovali v různých dovednostech, a to z oblasti pohyblivosti v rámci Functional Movement Screening, v oblasti kognitivních schopností, ale i čistě kondičních testů skákání přes švihadlo. V rámci celého programu pak naběhali množství kilometrů, které nebylo jistě vražedné, co je však podstatné – byly ve vysoké rychlosti.

A tak jako každý rok nechyběl ani společenský rozměr kondičního soustředění – letos opepřený rozdáváním lajků a dislajků mezi hráči (a důvody, proč udělit +/-, byly doopravdy rozmanité) a doplněný množstvím společenských her, večerním posezením a grilováním i nezbytným zkoumáním sortimentu Coopu a vietnamské večerky.

A protože i přes zdárný pokus chaloupka nevyhořela, a protože účastníci zvládli všechno nepohodlí a náročný program se ctí, můžeme tedy závěrem i letošnímu kondičku udělit symbolický „lajk“.