20210727_130421208_iOSV termínu od 24. do 30. 7. 2021 proběhlo první herní soustředění tohoto léta. Letos jsme se poprvé vydali do Olomouce, kde pod vedením trenérů Václava Palána, Jana Somerlíka a Romana Svobody trénovalo 15 proseckých hráčů, mezi nimiž byli: Václav Podivín, Václav Obhlídal, Jakub Riegr, Jan Šnaiberk, Jiří Zlatník, Tomáš Orlík, Josef Rákosník, Petr Krejčí, Adam Šulc, Michaela Zelinková, Vanda Sedláčková, Gabriela Kuptíková, Ivana Treperová, Natálie Stará a Karolína Nachtmanová.

Na každý den byly připraveny dopolední a odpolední tréninky badmintonu, dopolední kondiční trénink a večerní program zahrnoval bazén, rozbory zápasů nebo workshop o výživě. Při badmintonových trénincích jsme se zaměřili na zadní obranné údery a zadržený drop. Dopolední fáze byly určeny především pro nácvik techniky těchto úderů a během odpoledních fází jsme je zařadili do souvislých výměn. Kondiční část byla věnována nejprve správnému provedení základních cviků s vlastní i přidanou váhou, poté následovaly tréninky v posilovně či sále a možná nejlepší částí celého soustředění se stal skupinový trénink jumpingu s trenérkou Sárou Královou z místního fitness. Středeční odpočinkové odpoledne jsme vyplnili procházkou městem.

Výkony a nasazení všech hráčů po celý týden si zaslouží velkou pochvalu. Tréninková atmosféra a spolupráce byla perfektní. I když jsme součástí individuálního sportu, tak je velmi důležité mít při sobě tým, který se jako jeden celek posouvá vpřed, navzájem se motivuje a podporuje. Tým, na který se můžu spolehnout. Doufám, že si všichni hráči odnesli ze soustředění nové zkušenosti a dovednosti. Za trenéry mohu říct děkujeme, užili jsme si to a těšíme se na příště!

Václav Palán

Poděkování patří:
Romanovi za pečlivou práci s mladými sportovci
Janovi za jeho trenérskou analýzu badmintonu
Sáře za pořádnou dávku energie
SK Prosek Praha za materiální podporu
BK Akademie Olomouc za kvalitní tréninkové podmínky
FIT-KO ve sportcentru BEST za příjemné prostředí při cvičení
DHK Zora Olomouc za pěkné ubytování
Blues Rock Café za super stravování