miniO víkendu 4.-5. února hostily České Budějovice třetí ročník mistrovství ČR v minibadmintonu do 11 let. Nechyběli ani hráči z Prahy a přímo z našeho klubu. Pod vedením trenérky Anežky Limanovské startovali Jolana Coufalová a Antonín Vrba. Úspěšnější byla Jolanka, která se probojovala až do čtvrtfinále a jen o kousek jí utekly souboje o medaili.

Výsledky: online

Turnaj se odehrál v budějovické sokolovně na pěti kurtech. V hezky připraveném prostředí hráči bojovali v základních skupinách a následně o postup do pavouka. V neděli se pak dohrávala semifinále a finále, a to už ve velké hale, kde souběžně probíhalo mistrovství ČR dospělých. Provázání obou turnajů bylo i v možnosti navštívit haly (pěšky ani ne 5 min od sebe) a vidět zápasy starších, což pro mladší bylo velkou motivací a inspirací.

Tonda v turnaji hrál dva zápasy v základní skupině a jeden o pořadí. Zaznamenal tři porážky, ale některé těsné sety a jeden vyhraný mohou být povzbuzením do dalšího tréninku.

Jolanka byla v turnaji nasazenou hráčkou, svou základní skupinu vyhrála. Následně si poradila v šestnáctce s Justýnou Rumlovou z Astry, avšak ve čtvrtfinále bohužel podlehla na tři sety své soupeřce ale i kamarádce Elle Ševelové.

Cennější než umístění je pro naše mladé hráče nabytá zkušenost, motivace do dalšího rozvoje a možnost vidět starší vzory. Díky za organizaci výjezdu Anežce a rodičům, a hodně zdaru v dalších letech a kategoriích 😉

Hodnocení trenérky Anežky:

„V první řadě neskutečný klobouk dolů před celou organizací a pořadatelstvím členům TJ Sokol České Budějovice, kteří dokázali připravit opravdový svátek badmintonu a připravili nejen dětem ale i nám trenérům ohromný zážitek!

Jolance se velmi dařilo ve skupině, kde nenašla přemožitelku a šla do bojů o medaile z prvního místa ve skupině. V pavouku se podařilo první kolo ale čtvrtfinále se nám nepovedlo zvednout po prohraném setu, nadechnout se a zabojovat o vysněnou medaili. Zkušenosti a poučení určitě pro Jolanku i pro mě pro trenéra, že dokud není míč na zemi, tak naděje a šance stále žije! Jinak Jolanka předváděla parádní výkony, plné úderových variant, bojovnost na kurtu a dovedností, které se naučila.

Tondovi se dařilo méně ale o to víc z něj byla cítit obrovská radost, nadšení na kurtu a pokaždé odcházel s úsměvem z kurtu. Tonda ohromně badmintonově vyrostl, získal a dokázal využít síly, pestrost úderů ale stále ta pohybová pestrost stále ještě trošku schází. Pro Tondu byla každá vyhraná výměna tou nejlepší odměnou za celoroční práci!

Moc díky rodičům za péči, za důvěru a za zázemí, které nám připravili, protože pro všechny společně to byl skvělý víkend! A ač nám to necinklo, tak pro mě největší odměnou jsou úsměvy dětí, spokojenost a to, že je to díky nám všem ohromně baví! „